نکته های در مورد معاملات در مشاورین املاک

نکته های در مورد معاملات در مشاورین املاک

در این مطلب می خواهیم توضیحاتی درباره نکته های در مورد معاملات مشاورین املاک برای شما عزیزان ارائه کنیم. یکی از اصلی ترین احتیاجات مردم  گرفتن خانه است چه اجاره باشد و چه رهن. و این معاملات معمولا توسط بنگاه های مسکن صورت می گیرد. پس باید اطلاعات اولیه در مورد خرید و فروش را بدانید بعد به سراغ این گونه بنگاها بروید. در ادامه با توضیحات بیشتر همراه ما باشید.

چگونگی کار بنگاه های مشاور املاک

الف) چگونگی کار بنگاه های مشاور املاک مناسب با نوع کار کرد فروشنده:

کار های که معمولا در بنگاه های املاک انجام می شود این است که اشخاصاصی که می خواهند املاک خود را بفروشند یا به شکل مستقیماً به آژانس املاک مراجعه نمایند و با گفتن مشخصات ملک خود شرایط فروختن ملک خود را به آن ها می گویند. یا توسط آگهی های روزنامه این کار صورت می گیرد.

ب) نحوه فعالیت بنگاه های مشاور املاک مناسب با وضعیت خریداران

دسته اول از مشتری

دسته اول از مشتری ها افرادی می باشند که برای ساخت مسکن یا زمین یا غیره به بنگاها می روند و از همان اول گفتگو را با مشاورین املاک آغاز می کنند. چنان چه این دسته از خریداران برای خرید آپارتمان یا ملک به شکل نقدی می خواهند معامله انجام دهند. مشاورین آن ها را به بساز و بفروش هایی احتمال دارد خودشان هم شریک آن ها باشند معرفی نمایند.
وای چنان چه همین شهروندان می خواهند اقساتی خرید کنند و غیره . فایلهای به آنها داده می شود. در پایان هم در صورت توافق با همدیگر، خانه  را می بینند و برای بستن قرارداد فروشنده را به دفتر خود حاضر می کنند. به این شکل دو طرف با در نظر داشتن مدارک مالکیت و مدارک همدیگر، مقمه های انعقاد قرار داد را انجام می دهند. در این مرحله اتحادیه املاک دارد عمل شده و بیع مامه های چاپی ای را به آژانس های املاک ارائه می کند. در مرحله پایانی لازم است مشاور املاک اسم های فروشنده ، خریدار، و مشخصات ملک مورد نظر و دیگر ضابطه ها و شرایط معامله را در جاهای خالی پر نماید.

نکته های در مورد معاملات در مشاورین املاک
دسته دوم از

دسته دوم از خریداران احتمال دارد بساز و بفروش ها باشند که معمولاً ملک های کلنگی و زمین ها را از طریق فروشنده و یا مشاورین می خرند. باید بدانید که فعالیت عمده و گسترده مشاورین در این مرحله و جایی که خود به عنوان خریدار وارد عمل می شوند متمرکز می باشد.
برخی از مشاورین املاک در این مرحله روش های زیادی را برای پایین کشاندن بهای املاک انجام می دهند. به این شکل که از فروشنده دعوت خواهد شد که برای گفتگو در مورد قیمت و غیره به دفتر آن ها مراجعه نماید. ولی بدون آنکه از پیش خریداری باشد یا در صورت وجود مشتری با او در این مورد هماهنگی داشته باشند، پس از اینکه عملیات فوق را چند بار تکرار نمودند و فروشنده به این نتیجه رسید که ملک او مشتری ندارد، با بساز و بفروش ها تماس می گیرد و آن ها را به همراه فروشنده دعوت می کنند. بعد با هم صحبت می کنند و ملک را به بهای کم و گاه ثمن بخس می خرند.

دسته سوم از مشتری ها

دسته سوم همان مشاوران املاک هستند که با اختلاف کمی عملیات را انجام می دهند. همان گونه که گفته شد، قرارداد در فرم های چاپی ویژه ای  تنظیم می شود. یک سوم تمام قیمت در دفتر املاک داده شده، یک سوم بهای معامله هم موقع تحویل ملک و تادیه مابقی، موقع تنظیم سند رسمی در دفترهای اسناد رسمی موکول می گردد.

مطلب مرتبط:

خرید آپارتمان در اندیشه
تمام چیزی که می بایست در مورد معامله های ملکی بدانید

نکته های مهم موقع خرید ملک برای جلو گیری از کلاهبرداری

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.