نکته های اصلی و مهم در خرید خانه

نکته های اصلی و مهم در خرید خانه

در این مطلب می خواهیم در مورد نکته های اصلی و مهم در خرید خانه در اندیشه یا خارج از اندیشه برای شما توضیحاتی را ارائه کنیم . زماانی که شما قصد خرید یک خانه یا ملکی را دارید و دوست دارید آن خانه دارای یکسری ویژگی هایی باشد که شما در نظر دارید . در ادامه با توضیحات بیشتر در مورد این ویژگی ها همراه ما باشید.

تمامی آدم‌ها از زمانی که آفریده شده اند تا به الان در فکر داشتن یک جای امن و مطمئن بوده‌اند تا بتوانند ساعت هایی را به دور از اجتماع پیرامون خود در آن سپری کنند. انتخاب و خرید این سرپناه دارای خصوصیاتی است که دانستن آن ها خالی از لطف نیست. ولی آ نچه خیلی مهم است که نگاه یک مهندس ساختمان یا آرشیتکت و معمار به یک ساختمان با نگاه اشخاص معمولی تفاوت دارد

چه طبقه‌ای بودن خانه

در خرید آپارتمان موردهای زیادی در خرید اثر دارد. در حال حاضر بنا بر قوانین که وجود دارد، آپارتمان‌های بالای 4 طبقه باید آسانسور داشته باشند که این امر مقداری از تفاوت بین طبقات آپارتمانی را کم می کند اما نمی‌توان با قطعیت در این مورد نظر داد و بستگی به نظر خریدار دارد. مثلا، طبقه های بالاتر از دید مناسب تری برخوردار می باشند و از سر و صدا دورترند. طبقه های پایینی وضعیت گرمایشی بهتری دارند چرا که سطح تماس آن ها با فضای خارج کمتر است و در بین واحدهای پایینی و بالایی قرار دارند، حال آن که طبقه آخر با سطح بام محدود می گردد که فضایی خارجی است. ولی  چنان چه در ساخت آپارتمان اصول طراحی رعایت گردد، موارد منفی به حداقل خواهد رسید. مثلا، در بعضی آپارتمان‌ها، فضای مشاع حیاط منحصر به واحد پایین می‌شود و این به عنوان نکته مثبت برای گران‌تر شدن آن واحد در نظر گرفته خواهد شد، حال آن که این نکته‌ای منفی در طراحی می باشد چون فضای مشاع حق همه ی ساکنان است و خریدار طبقه های بالاتر می‌تواند مدعی استفاده از این فضا باشد؛ و یا در نظر داشتن موارد صحیح اجرایی مثل سیستم گرمایشی و سرمایشی با بازدهی بالا، عایق‌بندی‌ها، می‌تواند تفاوت بین طبقه ها را از این لحاظ تحت تاثیر قرار دهد.

نکته های اصلی و مهم در خرید خانه

بی صدا بودن خانه

بسیاری از مسائل بهداشتی از جمله بحث آلودگی صوتی بافت‌های مسکونی شهری ناشی از سیاست‌های اشتباه سازمان‌های شهری و شهرسازان است. مثلا، بزرگراه‌های شهری به خصوص در شهرهای بزرگ نه بزرگراه هستند و نه خیابان . رعایت نکردن حریم ساخت حاشیه بزرگراه‌ها موجب  می‌شود تا آلودگی صوتی یکی از مسائل خانه‌های مجاور باشد، هم چنین خانه‌های مجاور ترمینال‌ها ، فرودگاه‌ها، و… آلودگی صوتی زیادی را متحمل می گردند. صوت مزاحم از مورد های است که به مرور تاثیر خود را نشان می‌دهد که سردرد‌های شدید و کم شدن قدرت شنوایی از آن جمله می باشند.

فضای درونی ساختمان

متاسفانه نقش معمار (آرشیتکت) در جامعه حال حاضر ما از بین رفته است و شهروندان الگوهای مناسبی ندارند و به حداقل‌ها راضی خواهند شد. مشکل اصلی سازندگان و کارفرمایان باز می‌گردد که حاضر نیستند در بعضی مورد ها با صرف هزینه‌ای زیادتر، طرحی خوب و بدون مشکل برای ساکنان بعدی داشته باشند. جدا از نماهای نازیبا که در سطح شهر داریم، فضاهای درونی هم چندان راضی کننده نمی باشد. بی‌توجهی به تناسبات فضایی، نورگیری و مسائل زیبایی‌شناسی مثل فرم، رنگ در داخل و بیرون خانه، موجب ایجاد نوعی معماری به اصطلاح بساز بفروشی گردیده که جای تاسف دارد.

مطلب مرتبط:
نکته های مهم موقع خرید ملک برای جلو گیری از کلاهبرداری

چطور می توان مشتری برای ملک پیدا کرد

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.