10 کاری که باید قبل از فروش منزل خود انجام دهید

قبل از این که منزل یا ملک خود را به فروش بگذارید، لازم است از نمایندگی املاک خود بخواهید شما را در زمینه فروش منزل راهنمایی کند، که چطور منزل خود را به خوبی و با بهترین قیمت به فروش برسانید. قطعاً نمایندگی املاک به شما می گوید که خریداران ملک از شما چه انتظاراتی دارند و بهتر است چه کارهایی را قبل از فروش ملک خود انجام دهید. در این مقاله به شما 10 کاری که باید قبل از فروش منزل خود انجام دهید، را معرفی می کنیم، شما با این کارها می توانید شروع و آمادگی خوبی برای فروش منزل خود کسب کنید.

 

تکات فروش خانه

  • به خریداران خوش آمد بگویید

نقص های بیرونی منزل شما اولین تاثیر بد را بر روی خریداران منزل می گذارند، بنابراین باید با تعمیر زنگ های خراب، تعمیر روشنایی فضای بیرونی منزل، هرس کردن درختان، چمن زنی، جارو کردن خیابان جلوی حیاط منزل، خلوت کردن حیاط منزل، قرار دادن چند گلدان زیبا در ورودی منزل، رنگ زدن درب و پنجره ها، تمیز کردن کاشی ها و … به آنها خوش آمد بگویید، تا بتوانید از این طریق توجه آنها را جلب کنید.

  • در منزل خود درخشش ایجاد کنید

درخشش و پاکیزگی خانه شما به خوبی مورد توجه خریداران منزل قرار می گیرد، بنابراین لازم است منزل خود را به طور عمیق تمیز کنید، برای مثال حمام و سرویس بهداشتی از مکان هایی هستند که خریداران منزل به آن توجه ویژه ای دارند، پس این مکان ها را با دقت تمیز کنید، علاوه بر این برای ایجاد درخشش خانه خود فرش ها، کابینت، آشپزخانه، گاراژ و … را به خوبی تمیز کنید، همچنین هر گونه بو بد را رفع کنید. اگر به تنهایی نمی توانید این کارها را انجام دهید، می توانید از یک شرکت خدمات حرفه ای بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

  • لوازم اضافی خود را بسته بندی کنید

اگر منزل شما کوچک به نظر برسد، ممکن است خریداران منزل را از خرید خانه شما منصرف کند، پس توصیه می کنیم از نگه داشتن لوازم غیر ضروری مانند اساب بازی، وسایل دکوراسیون، مبلمان اضافی و … که فضای خانه شما را شلوغ می کند و باعث کوچک به نظر رسیدن آن می شود، خودداری نمایید. شما می توانید وسایل خود را بسته بندی کنید و در یک فضای مناسب قرار دهید و یا برای مدتی آنها در منزل آشنایان خود بگذارید.

  • رنگ کاری صحیح داشته باشید

یک کار خوبی که شما باید قبل از فروش منزل خود انجام دهید، این است که اگر رنگ دیوراها، کابینت ها، درب ها و مکان های دیگر منزل شما غیر عادی و متعارف است، آن را رنگ کاری کنید. رنگ های حنثی و با طبیعت گرم مانند خاکستری و خاکستری مایل به قهوه ای گزینه مناسبی می باشند.

  • نقص های کوچک را رفع کنید

چنان چه دستگیره درب ها و پنجره ها و یا میله های پرده و … دچار نقص هستند آنها را رفع کنید. توجه به این گونه موارد به فروش منزل شما کمک می کند.

  • به روز رسانی روشنایی

از لامپ های جدید با روشنایی مناسب برای مناطق خاص خانه خود استفاده کنید، حتی می توانید از وسایل روشنایی تزئینی برای جلوه بیشتر منزل خود استفاده نمایید.

  • قاب پنجره ها

یکی از مواردی که باید به آن قبل از فروش منزل توجه کرد، قاب پنچره ها می باشد، این مورد در میزان حفظ دمای خانه و ظاهر آن تاثیر زیادی دارد، پس از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

  • چیدن میز

چیدن گل های تازه و تزئینی بر روی میز آشپزخانه و میز ناهار خوری باعث ایجاد حس خوبی در خریداران منزل شما می شود، پس آن را فراموش نکنید. تعجب نکنید این کارها با ایجاد حس خود در خریداران، تاثیر زیادی بر روی فروش منزل شما دارند.

  • پنهان کردن موارد ناخوشایند

وسایل و یا چیزهایی را که نمایش آنها در نگاه اول برای خریداران ناخوشایند است، مانند حیوانات خانگی، ظرف های کثیف، لباس های کثیف و … را از معرض دید پنهان کنید. تا بتوانید به فروش منزل خود را راحت کنید.

  • مرتب کردن حیاط خلوت را فراموش نکنید

حیاط خلوت و پشتی منزل خود را همیشه مرتب و تمیز نگه دارید و گلدان های زیبا و رنگارنگ را در آن نگه داری کنید، تا خریداران منزل در آن احساس راحتی داشته باشد.

 * برای فروش آپارتمان در اندیشه میتوانید با خیالت راحت روی ما حساب کنیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.