معرفی مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت خانه

عوامل تعیین کننده قیمت خانه

قیمت خانه یکی از مهم ترین عواملی است، که خریداران در هنگام خرید آپارتمان در اندیشه یا خارج از اندیشه، درباره آن از مشاور املاک سوال می پرسند. یک مشاور املاک خوب، در پاسخ به این سوال مهم؛ به این نکته اشاره می کند، که قیمت یک منزل به عوامل زیادی بستگی دارد و هر کدام از آنها در تعیین قیمت خانه نقش مهمی را ایفا می کنند. چنان چه شما هم قصد خرید و یا حتی فروش خانه خود را دارید، لازم است با عوامل تاثیر گذار بر قیمت خانه آشنا شوید، تا بتوانید در این بازار پر تلاطم بهترین تصمیم را بگیرید. ما در این مقاله به منظور راهنمایی شما عزیزان به معرفی مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت خانه می پردازیم، پس با ما همراه باشد.

 

عوامل موثر بر قیمت خانه

  • محل و منطقه خانه

محل و منطقه، یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت خانه می باشد، اگر شما درباره عوامل موثر بر قیمت منزل از یک مشاور املاک حرفه ای سوال بپرسید، قطعاً او از این عامل، به عنوان مهم ترین عامل بر قیمت منزل یاد خواهد کرد. بدون شک خریداران خانه هم قبل از خرید یک خانه، به محل و منطقه آن خانه فکر می کنند و با توجه به میزان بودجه ای که دارند، محل مورد نظر خود را انتخاب می کنند. بنابراین هر چه یک خانه در محل و منطقه بالاتری قرار بگیرد، دارای قیمت گران تری خواهد بود. علاوه بر این عامل، میزان در دسترس پذیری امکانات مانند مراکز خرید، مدارس، بیمارستان ها، بانک ها، پارک ها، سالن های ورزشی و … بر قیمت خانه تاثیر می گذارند.

  • اندازه و طراحی خانه

یکی از عواملی مهمی که افراد در هنگام خرید خانه به آن توجه دارند، اندازه و طراحی خانه است. مسلماً این دو فاکتور بر قیمت خانه تاثیر گذار هستند. هر چه مساحت خانه بیشتر باشد، قیمت آن گران تر خواهد بود. برای مثال اگر خانه شما دارای چندین اتاق خواب باشد، نسبت به خانه ای که دارای یک اتاق خواب است، احتمالاً به قیمت بالاتری به فروش می رسد. اما در بعضی مواقع، خانه ای با اتاق خواب کمتر نسبت به خانه ای با اتاق خواب بیش تر به دلیل طراحی مناسب و دل باز بودن، دارای جذابیت بیش تری است و به همین دلیل خریدار خانه، برای خرید این نوع خانه، متقاعد می شود که هزینه بیش تری را باید پرداخت کند. بنابراین می توان گفت نوع طراحی خانه مانند مساحت، بر قیمت آن تاثیر گذار است.

  • سن خانه

این که چه مدت از ساخت یک خانه می گذرد، در تعیین قیمت گذاری آن نقش تعیین کننده ای دارد. به طور معمول یک خانه جدیدتر، قیمت بالاتری خواهد داشت، دلیل آن هم این است که خانه های جدیدتر، نیازی به تعمیر و بازسازی دوباره ندارند. البته گاهی اوقات خانه های قدیمی به دلیل نوع ساخت محمکی که دارند، نسبت به خانه های جدید، به تعمیرات و بازسازی کمتری نیاز خواهند داشت. پس قبل از خرید خانه، درباره تمام این موارد از مشاور املاک سوال بپرسید، تا از انتخاب و خرید خود مطمئن شوید.

  • ویژگی ها و امکانات خانه

امکانات و ویژگی های هر خانه بر قیمت فروش آن تاثیر می گذارند، برای مثال خانه هایی که دارای پارکینگ مناسب، آسانسور، سیستم تهویه، محوطه مناسب برای بازی کودکان، دارای باغچه یا باغ کوچک، ویوی مناسب و زیبا و … هستند، دارای قیمت گران تری می باشند.

  • اقتصاد

اقتصاد یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت خانه است، زمانی که اقتصاد وضعیت خوبی داشته باشد، در واقع میزان دستمزد و قدرت خرید مصرف کنندگان و از جمله خریداران خانه افزایش می یابد. در این صورت افراد بیشتری تمایل به سرمایه گذاری و خرید خانه در اندیشه دارند، بنابراین تقاضای خرید منزل افزایش خواهد یافت، به دنبال افزایش در آمد و تقاضای خرید خانه، قیمت خانه نیز افزایش خواهد یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.