خرید آپارتمان در اندیشه

خرید و فروش آپارتمان در اندیشه موضوعی است که امروزه ذهن افراد بسیار زیادی را به خود درگیر کرده است و تعداد افرادی که امروزه قصد خرید و فروش خانه و یا آپارتمان در اندیشه را دارند در مقایسه با سال های قبل بسیار بیشتر شده است که این موضوع به علت تغییراتی که در روند رشد و پیشرفت شهر اندیشه رخ داده است و اوضاع اقتصادی موجود در جامعه و همچنین تورم حاکم بر جامعه می باشد .

همان طور که می دانید تهران به عنوان پایتخت ایران شناخته می شود و به علت پایتخت بودن استان تهران علاوه بر جمعیت بومی تهران که دارای اصالت تهرانی هستند ، جمعیت کثیر دیگری نیز ساکن تهران هستند که این جمعیت از شهر ها و استان های دیگر کشور بر اساس نیازهای مختلف مانند: تحصیل ، شغل مناسب ، استفاده از خدمات درمانی پیشرفته و … به تهران مهاجرت کرده اند که برخی از این افراد به صورت دائمی در تهران زندگی می کنند و برخی به صورت موقت .

 

خرید آپارتمان در اندیشه

در نتیجه با توجه به این مسائل استان تهران علاوه بر جمعیت فراوانی که شامل تهرانی های اصیل می شود ، میزبان جمعیت بسیار زیاد دیگری نیز می باشد که به بر اساس این دلایل استان تهران به عنوان یک استان شلوغ و پر جمعیت شناخته می شود ، در صورتی که استان تهران در مقایسه با بسیاری از استان های دیگر وسعت زیادی ندارد و این میزان جمعیت در استان کم وسعتی مانند تهران مشکلات زیادی را به همراه دارد که یکی از این مشکلات توانایی دولت برای اسکان دادن جمعیت در تهران است که یکی از راهکاری که دولت برای اسکان جمعیت در استان تهران به کار گرفته است ، توسعه دادن شهر های حومه تهران نظیر شهر اندیشه و یا کرج می باشد .

موقعیت جغرافیایی شهرک اندیشه :

شهر اندیشه که در حومه تهران واقع شده است ، به عنوان یکی از پرطرفدار ترین شهرهای استان تهران شناخته می شود و امروزه پیشرفت چشم گیر و رشد فراوانی در ساخت و ساز آپارتمان و ایجاد مکان های تفریحی و خدماتی داشته است و به شهری کامل و پر امکانات برای سکونت تبدیل شده است و خرید آپارتمان در اندیشه در سال های اخیر رونق گرفته است. شهر اندیشه به صورت واضح تر در فاصله 20 کیلومتری از تهران و 7 کیلومتری جنوب شرقی کرج واقع شده است و دارای دسترسی آسان به شهرهای مهم تهران و کرج می باشد .

موقعیت جغرافیایی شهر اندیشه

خرید و فروش خانه در اندیشه :

با توجه به مسائل ذکر شده در قسمت فوق ، خرید و فروش آپارتمان در اندیشه بازار خوبی پیدا کرده است که رونق گرفتن آن از عوامل مختلفی تاثیر گرفته است که این عوامل از قبیل زیر می باشند :

موقعیت شهر اندیشه

شهر اندیشه همان طور که در قسمت فوق ذکر شد دارای موقعیت جغرافیایی مناسبی است و دسترسی آسانی را به کلان شهر های کرج و تهران دارد . از این رو یکی از دلایل خرید آپارتمان در اندیشه ، موقعیت جغرافیایی مناسب آن است ، زیرا افرادی که دانشجو و یا شاغل هستند و باید دائما به شهر های تهران و کرج رفت و آمد کنند ، در صورت زندگی در شهر اندیشه با مشکل رفت و آمد مواجه نخواهند شد و می توانند به راحتی رفت و آمد خود را انجام دهند و به فعالیت های روزمره خود رسیدگی کنند .

آب و هوای مناسب شهر اندیشه

از دیگر دلایلی که باعث رونق خرید آپارتمان در شهرک اندیشه شده است ، آب و هوای مناسب این شهر است . از آنجایی که شهر اندیشه در مسیر بادهای غرب به شرق واقع شده است ، در صورت آلوده شدن هوای این شهر ، هوای پاکیزه با وزش باد به سرعت جایگزین هوای آلوده می شود و در نتیجه هوای شهر اندیشه پاکسازی می شود . به همین دلیل شهر اندیشه در مقایسه با کلان شهر تهران و کرج دارای آب و هوای سالم تر و تمیز تری می باشد که این موضوع باعث می شود که شهر اندیشه برای سکونت افراد شهر مناسبی تلقی گردد .

قیمت مناسب خرید ، فروش ، رهن و اجاره آپارتمان در شهرک اندیشه

امروزه با توجه به تورم ، وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه ، افزایش قیمت خرید و رهن و اجازه مسکن در تهران که دارای تورمی در حدود 500 درصد در طول یکی دو سال بوده است ، سکونت در تهران برای بسیاری از افرادی که به صورت دائم و یا موقت ساکن تهران بوده اند ، غیر ممکن شده است . زیرا بسیاری از این افراد دیگر توانایی پرداخت اجاره های بسیار سنگین را ندارند و ناگزیر باید محل سکونت خود را تغییر دهند و به شهرهایی بروند که هزینه اجاره مسکن در آنها در حد توانشان باشد .

نزدیکی شهرک اندیشه به شهر تهران

در این میان بسیاری از این افراد در شهر تهران شاغل هستند و روزی خود را برای ادامه زندگی در شهر تهران کسب می کنند با توجه به قیمت بسیار بالایی آپارتمان و اجاره بهای آپارتمان در تهران از این افراد که معمولا دانشجو و یا شاغل در تهران هستند و ناگزیرند که زندگی خود را در تهران با وجود کلی مسائل مالی ادامه دهند ولی پیشنهاد ما این است که این اشخاص میتوانند با انتخاب خرید آپارتمان در اندیشه و یا همینطور رهن و اجاره آپارتمان بسیاری از مشکلاتشان را حل کنند و هم خانه هایی با قیمت های مناسب تر تهیه کنند و به امور خود در تهران ادامه بدهند .

دارا بودن ساختار تازه تاسیس در شهر اندیشه

یکی دیگر از عواملی که در رونق خرید آپارتمان در اندیشه تاثیر گذار می باشد ، دارا بودن ساختار تازه تاسیس در این شهر است ، بدین معنا که شهرک اندیشه یک شهر تازه تاسیس است و بافت مهندسی نوینی دارد . عمر خانه ها و آپارتمان های ساخته شده در این شهر بسیار کم است و اکثر آنها به صورت تازه ساز هستند که با توجه به تازه ساز بودن آپارتمان های موجود در شهر اندیشه ، از امکانات و تکنولوژی های جدید در ساخت و ساز خانه های موجود در این شهر استفاده شده است که این امکانات از قبیل: سیستم گرمایشی پکیج ، پنجره های دو جداره ، کفپوش پارکت ، آیفون تصویری و بسیاری دیگر از امکانات نوین در رابطه با ساخت وساز آپارتمان هستند .

تنوع سبک ساختاری در املاک در شهر اندیشه

تنوع سبک ساختاری در املاک در شهر اندیشه :

از جمله عوامل تاثیر گذار دیگر در تنوع سبک ساختاری در املاک این شهر است ، که منظور از سبک ساختاری در املاک ، این است که در شهرک اندیشه می توان هم خانه های ویلایی با متراژ های متفاوت پیدا کرد و هم خانه های آپارتمانی با متراژ های متفاوت که متراژ آنها به صورت کوچک ، متوسط و بزرگ متغیر است که این وجود چنین تنوعی در سبک ساختاری میتواند انواع سلیقه ها را به خود جلب کند .

همچنین در این خصوص لازم به ذکر است که وجود چنین تنوع سبک ساختاری با توجه این که شهر اندیشه یک شهر تقریبا تازه ساز و نوپا می باشد برای این شهر یک مزیت به حساب می آید ، زیرا معمولا در شهر های جدید و نو پا چنین تنوعی در سبک ساختاری یافت نمی شود و در این گونه شهر ها معمولا تمامی خانه ها در یک سبک ساخته می شوند ، که در این صورت این شهر ها ممکن است با سلیقه همه افراد جور نباشند .

به طور کلی تنوع سبک ساختاری در املاک و مستغلات شهرک اندیشه از قبیل زیر می باشد :

 • فاز یک اندیشه : دارای بافت آپارتمانی و دارای تنوع متراژ است که از واحد هایی با متراژ کوچک و متوسط تشکیل شده است و در بلوار اصلی تعداد زیادی واحد های تجاری و اداری وجود دارند که معمولا فاز 1 اندیشه رو به عنوان مرکز خرید و بازار اصلی شهرک اندیشه می دانند.
 • فاز دوم اندیشه : ترکیبی از بافت ویلایی و آپارتمانی ورهمینطور دارای مجتمع های سازمانی بسیاری می باشد.
 • فاز سوم اندیشه : دارای ساختار ویلایی می باشد .
 • فاز چهارم اندیشه : دارای خانه های آپارتمانی نسبتا بزرگ است .
 • فاز پنجم اندیشه :فاز تازه سازی هست و بیشتر دارای مجتمع های بزرگ و زمین های خالی است

در نتیجه تنوع سبک ساختاری در املاک در شهر اندیشه به صورت کاملا مرتب و طبقه بندی شده است و با تمامی سلایق همخوانی دارد .

امکانات شهرک اندیشه

وجود امکانات لازم برای زندگی شهری در شهر اندیشه :

شهر اندیشه با توجه به پیشرفت های چشم گیری که در سال های اخیر داشته است ، از امکانات مناسبی برای زندگی برخوردار می باشد که این امکانات نیز از عوامل تاثیر گذار بر رونق خرید و فروش آپارتمان در اندیشه محسوب می شوند ؛ زیرا همه اقشار ساکن در جوامع برای ادامه زندگی و حیات خود به مجموعه ای از امکانات نیازمند هستند تا بتوانند مسائل موجود در زندگی خود را حل کنند .

به عنوان مثال برای اینکه یک شهر قابل سکونت باشد ، به بیمارستان ، مدرسه ، آتش نشانی ، درمانگاه ، فروشگاه ، مراکز تفریحی ، سالن های ورزشی و امکانات بی شمار دیگری نیازمند می باشد . که در این خصوص باید گفت : شهر اندیشه دارای امکاناتی از قبیل زیر می باشد :

 • تعداد مدارس دولتی مورد نیاز
 • پارک ، فضای سبز و وسایل بازی برای کودکان که در اکثر نقاط این شهر موجود می باشد .
 • ورزشگاه ها و باشگاه های ورزشی که به صورت سرپوشیده و همراه با فضای باز هستند ، همچنین دارای دو استخر سر پوشیده نیز می باشد .
 • وجود مراکز پستی و مخابراتی و همچنین خدمات مربوط به دولت الترونیک
 • وجود تعداد قابل نیاز از شعبات بانک های ملی ، مسکن ، صادرات ، رفاه و تجارت
 • وجود چهار درمانگاه که به صورت شبانه روزی هستند و چندین مرکز بهداشت و آزمایشگاه به همراه تعداد 5 عدد داروخانه که یکی از این داروخانه ها به صورت شبانه روزی می باشد .
 • وجود میادین ارائه دهنده میوه ، خوراکی و لوازم بهداشتی
 • وجود تعداد بسیار زیاد از مراکز تجاری که دارای امکانات کامل می باشند .
 • وجود چندین کتابخانه و فرهنگسرا
 • وجود یک عدد پاسگاه انتظامی
 • دو عدد ایستگاه آتش نشانی
 • وجود انواع مختلف سینما از قبیل : سینمای معمولی و چهار بعدی
 • وجود تعداد مورد نیازی از مساجد
 • وجود یک مجتمع که ارائه دهنده خدمات صنعتی و کارگاهی می باشد
 • وجود تعداد مورد نیاز از پمپ بنزین و جایگاه گاز

 

بنابراین با توجه به این امکانات مناسب که در شهر اندیشه موجود می باشد ، خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در اندیشه گزینه بسیار مناسبی برای افراد مختلف می باشد

خرید زمین در اندیشه

خرید خانه وام دار در اندیشه :

دارا بودن سند شش دانگ در اکثر آپارتمان ها و خانه های اندیشه به افراد کمک می کند ، تا با استفاده از وام بانکی و خرید خانه هایی که دارای وام بانکی هستند براحتی برای خرید اقدام کنند و یا برای خرید خانه های وام دار ، بخشی از مبلغ خانه را توسط وام بانکی پرداخت کنند و بخش دیگری را به صورت نقد و مابقی مبلغ را می توان توسط رهن دادن خانه تهیه کرد .

 

خرید آپارتمان اقساطی در اندیشه :

خرید آپارتمان اقساطی در اندیشه یک راه بسیار مناسب برای افرادی است که قصد تهیه آپارتمان دارند ، اما نقدینگی آنها به اندازه کافی نیست . در این شیوه افراد می توانند بر اساس شرایطی که فروشنده برای فروش آپارتمان تعیین می کند ، آپارتمان اقساطی تهیه کنند .

برخی از صاحبان املاک اندیشه ، برای فروش ملک و آپارتمان خود شرایطی به صورت اقساطی تعیین می کنند تا هم بتوانند ملک خود را راحت تر بفروشند و هم دیگران بتوانند راحت تر ملک را از آنها خریداری کنند .

به عنوان مثال : فروشنده آپارتمان اعلام می کند که برای خرید آپارتمان شخص باید حدود 150 میلیون از مبلغ آپارتمان را به صورت نقد پرداخت کند ، بخشی از مبلغ آپارتمان را وام بانکی بگیرد ، بخشی را در هنگام تحویل خانه به خریدار از او دریافت کند و مابقی مبلغ را به صورت اقساط از خریدار دریافت نماید .

لازم به ذکر است که پیش خرید کردن آپارتمان نیز در گروه خرید اقساطی قرار دارد .

با چنین روشی به راحتی می توان در شهر اندیشه صاحب خانه شد .

 

خرید آپارتمان ارزان در اندیشه

خرید آپارتمان ارزان در اندیشه :

آخرین روشی که برای تهیه آپارتمان وجود دارد ، خرید آپارتمان ارزان در اندیشه است . به صورت کلی به علت مبلغ بسیار بالای ملک در کشور ، آپارتمان ها و خانه هایی که دارای متراژ کوچک تری باشند ، سریع تر و راحت تر به فروش می رسند و از سوی دیگر نیز قدرت افراد برای خرید خانه های کوچک بیشتر است . به عبارت دیگر هم خرید این خانه ها راحت تر است و هم فروش آنها .

در صورتی که قصد خرید آپارتمان در اندیشه را دارید ، اگر توانایی خرید خانه های بزرگ را ندارید و یا قصد دارید که پول خود را سرمایه گذاری کنید ، به خرید آپارتمان ارزان با متراژ کم در اندیشه بپردازید .


مرتب سازی بر اساس:  


تمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.