ترفندهای کاری که باعث پیشرفت در شغل مشاورین املاک می شود

ترفندهای کاری که باعث پیشرفت در شغل مشاورین املاک می شود

در این مطلب می خواهیم در مورد ترفندهای کاری که باعث پیشرفت در شغل مشاورین املاک می شود را برای شما عزیزان ارائه کنیم . امروزه همه دیگه همه با شغل مشاورین املاک املاک آشنایی دارند و در این شغل با یکم زرنگی و پشتکار فرد می تواند درآمد خوبی از آن کسب نماید. ما در اینجا سعی کردیم تا شما را با یکسری راه کارها که می تواند به شما کمک زیادی بکند آشنا کنیم . پس با ما همراه باشید.

ترفندهای مفید برای پیشرفت در امور مشاور املاک

برای توضیح این مورد که بسیار گسترده است، اول با سئوال یک مشاور که به تازگی کار خود در این شغل را سروع کرده آغاز می کنیم. سئوال: به مدت 2 ماه است در صنف مشاورین املاک فعال هستم اما درآمدی ندارم. برای رسیدن به درآمد سریع و مطلوب چکار باید کرد؟

جواب : اول می بایست با سبک های کاری متداول در صنف مشاورین املاک آشنای پیدا کنید.
الف : روش مشتری گرایی (توجه به احتیاجات و خواسته های مشتری)
ب : روش ملک گرایی

ترفندهای کاری که باعث پیشرفت در شغل مشاورین املاک می شود

اول به تشریح روش مشتری گرایی خواهیم پرداخت

روش و سبک مشتری گراییبه این شکل است که مشاور با همه ی نیرو به خواسته ها و تقاضای مشتری تن خواهد داد و آن چه عیان است در این سبک و سیاق، تنوع درخواست و سلایق و خواسته های خریدار است و مشاور هم مستاصل و ناتوان در جوابگویی این همه خواسته و تنوع در خواست های مشتریان است. برای روشن تر شدن این روش و سبک کاری به مثالی مناسب برای شما میگم:

در صورتی که مغازه داری تمایل داشته باشد به همه خواسته ها و در خواست های مشتریان جواب دهد چه اتفاقی رخ می دهد؟

مثلاً صاحب سوپر مارکتی تمایل داشته باشد به سفارش میوه، سبزی،  پروتئین، نان گرم وتازه، صیفی جات، جوجه کباب، شیرینی تازه، پرده حمام، لوله بازکنی، انواع آجیل تازه، خاک برای گلدان های فصلی، کلوچه تازه، ظروف چینی، قاب دیواری و تزئینی و … جواب دهید! چه اتفاقیرخ می دهد؟ راستی این فروشنده ، در نگاه اول تمامی این مورد ها در آن پول و درآمد خوابیده است برای تمامی موارد ذکر شده یک مشتری یا سرمایه گذار وجود دارد. از سوی دیگر تمامی این مورد ها وسوسه انگیز است و در نگاه اول شدنی است ولی واقعاً چنین است؟

اینکار از یک مشاور املاک سنتی و یا مقیم در پایتخت و با امکانات محدود برنمی آید! درگیر شدن با آن، نوعی اتلاف انرژی و نیرو، امکانات و زمان است و نه به معنی اکتیو و فعال بودن!

مشخص کردن رنج کاری

در این مرحله یعنی بعد از کشف انگیزه و میزان پشتکار و جدیت مشاور، نوبت به مشخص کردن رنج کاری وی خواهد رسید. در اینجا توصیه می شود که مشاور در قسمت اجاره آن هم در اجاره آپارتمان های کوچک (از قبیل اجاره سوئیت و آپارتمان های زیر ۱۰۰ متر) فعالیت خود را بعد از کامل کردن دوره آموزشی آغاز نماید. مسئولیت این آموزش در صورت امکان و توانایی به وسیله مدیر بخش انجام می گیرد. در غیر اینصورت مشاور تازه وارد به مراکز آموزشی مربوط هدایت و راهنمایی شود تا همزمان با کسب آموزش های لازم، منابع، مراجع تحقیقات، مطالعات و آموزشی هم به وی معرفی گردد.

روش اثر گذار چیست؟

زمانی مشاور دست به ایجاد تعدادی آپارتمان های کوچک و معماری ساز و یا آپارتمان هایی که به لحاظ ساختاری، مصالح، اجرا، محله، امکانات رفاهی و … قابل قبول است می زند، بعد از بازدید و اقدامات اثرگذار دست به بازاریابی برای آن می زند. در این مرحله یعنی بازار یابی (مشتری یابی) مشاور می بایست بعد از آموختن فنون جواب گویی به تلفن، یادگیری تکنیک های متقاعدسازی مشتریان، آموختن مهارت دعوت از مشتریان برای بازدید از ملک مورد آگهی، انتخاب چند ملک مناسب و مشابه در کنار ملک آگهی شده و غیره انجام می شود.

مطلب مرتبط:

چطور می توان مشتری برای ملک پیدا کرد

چطوری می توان قرار داد ملکی را فسخ کرد؟

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.