مواردی که باید مشاورین املاک بدانید

مواردی که باید مشاورین املاک بدانید

در این مطلب می خواهیم در مورد مواردی که باید مشاورین املاک بدانید برای شما عزیزان توضیحاتی را ارائه کنیم .مشاورین املاک باید در هنگام خرید و فروش یکسری موارد را رعایت کنند که سعی کرده ایم موارد را بصورت کامل در اینجا برای شما ارائه کنیم . پس در ادامه همراه ما باشد.

1) موقع تنظيم معامله از اصول مدارک شناسايي دو طرف اطمینان حاصل کنید.

2) از صدور کد رهگيري براي معمله هایی که بیرون از دفتر تنظيم شده پرهيز کنید.

3) از گرفتن کلمه عبور و کد رهگيري به اشخاص غير مسئول و غريبه پرهيز کنید.

4) موقع معامله رونوشت شناسنامه و کارت ملي متعاملين را بگیرید و بايگاني کنید.

5)   در صورتي که يکي از دو طرف معامله وکيل فروشنده يا خريدار باشد تاريخ و متن وکالت و موضوع وکالت و غیره به طور کامل مطالعه و بازرسی شود.

6) برای جلوگيري از سوء استفاده بعضی به ظاهر خريدار يا فروشنده يا واسطه هاي سودجو در اغفال همکاران عزيز به اصطلاح ( دور زدن ) الزاما موقع نشان دادن فايل ها به مشتريان غريبه از فرم تقاضا خريد که در بخش فايل هاي اين سايت است استفاده کنید تا با تعهد از مشتري ضريب اطمينان خويش را بیشتر کنید.

مواردی که باید مشاورین املاک بدانید

به اطلاع متصديان مشاور املاک مي رساند ، وضعيت حقوقي املاک مشاع به شکلی است که هر کدام از شریک ها در جزء جزء عرصه و اعيان ملک سهيم و شريک مي باشند. پس ، ضرورت دارد متصديان مشاور املاک ، در موقع انجام معامله نسبت به املاک مشاعي اعم از بيع ، معاوضه ، اجاره ، ساخت و مشارکت و غيره ،

در هنگام خرید و فروش نکته های پایین را در نظر بگیرید و رعايت کنید.

1) سند مالکيت ملک را رويت و حضور و موافقت همه ی شرکاي ملک مشاعي را احراز کرده و تمامی شریک ها برحسب مورد پایین مبايعه نامه ، اجاره نامه ، قرارداد ساخت و مشارکت و غيره را امضاء نمایند.

2) در صورتی که يکي از مالکان از طرف دیگر مالکان وکالت دارند ، حدود اختيارات وکيل در وکالتنامه را مورد بازرسی و مطالعه قرارداده و در هنگامی که وکيل برحسب مورد داراي اختيار فروش و دريافت ثمن ، اجاره و گرفتن مال الاجاره و مبلغ وديعه، انعقاد قرارداد ساخت و مشارکت و غيره مي باشد ، نسبت به تنظيم قرارداد ذکر شده اقدام شود. علاوه بر رعايت مطلب های فوق ، مشخصات وکالتنامه شامل شماره و تاريخ تنظيم ، مرجع تنظيم کننده وکالتنامه (بر اساس مورد دفتر اسناد رسمي و يا کنسولگري هاي ايران در بیرون از کشور) در قرارداد تنظيمي درج و يک نسخه کپی خوانا از آن دريافت و در سوابق نگهداري گردد. در صورتی که بر حسب وکالت نامه سندي تنظيم گردد، لازم به ذکر است در زمان انعقاد قرار داد، مشاوران املاک، نسبت به معتبر بودن سند وکالت، از دفتر صادر کننده سند وکالتي، استعلام کنید.

3) در صورتی که در میان شرکاء محجور (صغير، مجنون، سفيه ) و يا غايب مفقود الاثر وجود داشته باشد، الزامی است اول مجوز واحد سرپرستي دادسراي مربوطه مبني بر موافقت با فروش ، اجاره ، معاوضه، انعقاد قرارداد ساخت و مشارکت را دريافت و يک نسخه فتوکپي از آن در سوابق نگهداري گردد. دوماً از فرد مدعي قيمت با ارائه قيّم نامه و دیگر مدارک شناسائي احزار هويت به عمل آورده و کپی خوانا از قيم نامه دريافت و در سوابق نگهداري گردد.

مطلب مرتبط:

نکاتی مهم حقوقی در مورد فروش و یا خرید ملک

جدیدترین نرخ كميسيون بنگاه‌ها براي رهن و اجاره و خريد، فروش،

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.

کانال تلگرام اسکان ملک