نکات ضروری و مهم برای فروشندگان خانه بخش 2

نکات ویژه فروش خانه

این قانون اشتباه است که خریدار بایستی عاشق سبک و سیاق شما شود .

این کلید شانس شما خواهد بود اگر به سلیقه خانه تان وابستگی نداشته باشید. زیرا شاید خریداری که به بازدید از خانه تان حضور یافته ، بعد از بررسی خانه به این نتیجه برسد که مثلا رنگ اتاق خواب ها تغییر کند و یا از نقشه آشپز خانه خوشش نیاید . در همچین اوقات شما نباید حالت عصبی به خود بگیرید و بخواهید از منزل و سلیقه خود دفاع کنید چون این نظر شخصی خریدار هست و شاید علاقه داشته باشه به اجرای سلیقه ی متناسب با روحیه و ذوق خودش . پس نمیشه به این مورد خورده گرفت.

بزرگ ترین اشتباه : حذف پارکینگ

یکی از دلایلی که باعث خواهد شد تا روند فروش خانه یا آپارتمان شما مدت زیادی زمان برد ، جدا کردن پارکینگ از ملک است . به طور حتم اکثر خریدارانی که خواهان ملک شما هستند ، نیاز به پارکینگ خواهند داشت . پس چنان چه پارکینگ محیای فعالیتی دیگر کرده اید یا کاربری آن را می خواهید تغییر دهید ، از این کار صرف نظر کنید .
فروش آپارتمان در اندیشه

ارزش یک ملک تنها با اندازه مساحت آن مشخص نمی شود.
ارزش واقعی یک ملک ، هیچ گاه نسبت به متراژ آن محاسبه نمی شود . بلکه پارامتر ها و ویژگی های متعددی جهت تعیین ارزش مالی یک ملک دخیل هستند. به عنوان مثال : وجود امتیازاتی خارجی مانند : منطقه ، وضعیت آب و هوایی و … می تواند در تعیین قیمت خانه موثر باشد. از طرفی وجود امتیازات داخلی مانند : پکیج ، پارکت ، آیفون تصویری و … با جنس اعلاء طبیعتا در نحوه قیمت گذاری ملک تاثیر به سزایی دارد.
وجود وام مسکن برای خریدار حسن محسوب می شود .اگر ملک شما دارای وام باشد ، می توانید آن را به نام خریدار انتقال دهید . (هرچند بایستی قبل از آن استعلام گرفته باشید که قابل انتقال به غیر می باشد یا خیر ) در صورتی که وام مسکن نیز نداشته باشید و سند تان آزاد باشد ، می توانید با خریدار در مورد اخذ وام توسط سند نیز توضیح دهید.امکان دارد مدتی بدون خانه بمانید .
ممکن است بعد از فروش ملک خود ، به هر نحوی نتوانسته باشید که ملک مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

در این گونه مواقع می توانید از مواردی که در زیر اشاره می شود ، این مشکل را نیز مدریریت نمایید.

  • با خریدار صحبت نمایید تا مدتی را در همان جا ساکن بمانید. ( در صورتی که خریدار قبول نماید بهترین گزینه است. )
  • با خریدار قیمتی را توافق نمایید تا به مدت معلومی در آن ملک ساکن باشید.
  • در زمان فروش ملک تان ، چند ملک را که با سلیقه تان در ارتباط است ، انتخاب نمایید و با صاحب ملک در ارتباط باشید تا پس از فروش ملک آن ملک را خرید نمایید.

اگر راه و روشی را تجربه کرده اید لطفا در نظرات همین مقاله به ما کمک کنید تا این مقاله را بروزرسانی کنیم.

قیمت گذاری خانه توسط خودتان

شما بایستی قیمتی را برای فروش ملک خود در نظر گرفته باشید که البته بایستی با توجه به ارزش منطقه و … انتخاب شود. بهترین روش پرس و جو از بنگاه های معاملاتی می باشد . برای فروش سریع تر خانه تان می توانید قیمتی پایین تر از قیمتی که بنگاه ها اعلام کرده اند ، در نظر بگیرید.

 

*با مجموعه املاک اسکان فروش خانه در اندیشه در سریعترین زمان ممکن انجام خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.

کانال تلگرام اسکان ملک