مورادی که پیش از فروختن خانه باید بدانید

مورادی که پیش از فروختن خانه باید بدانید

در این مطلب می خواهیم در مورد مورادی که پیش از فروختن خانه باید بدانید برای شما توضیحاتی را ارائه کنیم. اگر می خواهید خانه ای که دارید با قیمت بالا فروخته شود باید یکسری نکات مهم را قبل از فروختن در نظر داشته باشید.  ما سعی کردیم یکسری از این نکات مهم را در پایین برای شما بگیم که می توانید مطالعه کنید و آگاهی لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه همراه ما باشید.

ملک را در مزایده قرار دهید

اول تصور کنید که آیا می خواهید ریسک‌ کنید یا خیر؟ یکی از روش های فروختن ملک در بازار راکد حال حاضر «گذاشتن در مزایده‌ » است. البته این کار اندکی دل‌ و جرئت می‌خواهد. چنان چه حاضر هستید ریسک را بپذیرید، اول نقطه های مثبت و مهم خانه‌تان را در نظر بگیرید و قیمت واقعی آن را حساب کنید. بعد آن را با ۱۵ تا ۲۰ ٪ پایین تر از قیمت اصلی در مزایده قرار دهید. می‌توانید این کار را از طریق وب‌سایت‌های که اعتبار دارند یا بنگاه‌های ویژه مزایده انجام بدهید. بنابر این از آن می بایست بصورت ناشناس یک قیمت پایه و اندکی بیشتر برای آن توصیه کنید. می بینید که این کار در خریداران، هیجان و جنب‌وجوش را زیاد می کند و در پایان قیمت اصلی خانه یا بیشتر از آن را بدست خواهید آورد.

گنجه‌ها و کمدها را تا حد امکان خالی کنید

بیشتر افراد یکی از چیز هایی که به آن اهمیت می دهند فضای لازم برای وسیله ها و لوازم خانه است. کمدها ، انباری، و گنجه‌ها نخستین جاهایی می باشند  که خریداران به آن ها سر می زنند و آن ها را بررسی می‌کنند. تلاش کنید از قبل، نیمی از وسیله ها و لوازم کابینت‌ها و کمدها را خالی  کنید و بقیه را بطور منظم و مرتب‌ در آن ها قرار دهید. درست است که با این کار، خریدار به این نتیجه می‌رسد که فضای لازم برای انبارکردن لوازمش در اختیار دارد، ولی همواره در گفتن اندازه‌ها و متراژ آپارتمان صداقت به خرج دهید و حتی در اندازه‌گیری‌ بخش های گوناگون به خریداران کمک کنید.

مورادی که پیش از فروختن خانه باید بدانید

خانه را پرنور و روشن کنید

بعد از تایید موقعیت و محل خانه، آنچه زیادتر از دیگر مورد ها در مراحل خرید خانه برای خریداران ارزش دارد، روشنایی و نور آن است. پنجره‌ها را تمیز کنید و پرده‌ها را بکشید. لامپ‌های خانه را تعویض کنید و در صورت لزوم از لامپ‌های پرنورتر و قوی‌تر استفاده نمایید. هر کاری می کنید تا خانه پر نورتر و دل‌باز‌تر به‌نظر بیاید.

واسطه‌ی مناسب برای فروختن انتخاب کنید

یک واسطه‌ی مناسب انتخاب کنید. واسطه باید اطلاعاتی کافی و به‌روز داشته باشد. از جریان بازار آگاه باشد و با بهره‌گیری از ابزار و فناوری‌های مناسب، راه‌کارها و مشاوره‌ی لازم برای فروش خانه‌تان را به شما ارائه کند. در همین راستا می‌توانید برای صرفه‌جویی در زمان از وب‌سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌های خرید و فروش ملک نیز کمک بگیرید. راه حل دیگر برای فروش خانه در اندیشه این هست که با مشا.رین املاک اسکان مشورت کنید.

حیوانات خانگی خود را در معرض دید خریداران نگذارید

شاید فکر کنید سگ، گربه یا یک حیوان خانگی بامزه خواهد توانست نظر مشتری را به خود جلب نماید ولی اینطور نیست، چرا که تمامی خریداران، سگ و گربه دوست ندارند. اکثر از مشتری ها با مشاهده ظرف غذای سگ یا گربه یا چسبیدن موها و پرزهای آن ها به لباس‌شان به این نتیجه خواهند رسید که خانه‌ی شما به‌اندازه‌ی لازم تمیز نمی باشد. زمان آمدن خریدار، حیوان خانگی خود را به دوستان و آشنایان یا پانسیون‌ها بسپارید.

تعمیرات را در حد امکان انجام دهید

از دیگر نکته های اصلی در فروختن ملک، اجرای تعمیرات مورد نیاز پیش از انتشار هرگونه آگهی می باشد. ولی این تعمیرات نباید به اندازه ای باشد که بعد از فروختن ملک، قادر به جبران هزینه‌ ها نباشید. از آن جا که اکثر مشتری ها تمایلی به خرج پول برای تعمیر ملک بعد از خرید ندارد، مقداری کار جزئی انجام دهید که نشان دهد ملک سالم است. برای مثال کاغذ دیواری را تعویض کنید، پرده‌ها را تمیز کنید یا چنان چه خیلی قدیمی شده اند، آن ها را تعویض نمایید (احتیاجی نیست گران‌ قیمت باشند). چنان چه دستگیره‌ی کابینت‌ها و درب‌ها خراب یا رنگ‌ و رورفته می باشند، عوضشان کنید. لولای در و پنجره‌ها را بازرسی کنید. شیارهای میان کاشی‌ها و موزاییک‌ها را تمیز و با خمیر خاصی پر کنید. چنان چه شیرهای آب چکه می‌کنند، آن ها را تعویض کنید.

مطلب مرتبط:

نکته های اصلی و مهم در خرید خانه

اتحادیه مشاوران املاک که سقف اجاره خانه را اعلام کردند

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.