نکات مهم در مورد فروختن ملک

نکات مهم در مورد فروختن ملک

در این مطلب می خواهیم نکات مهم در مورد فروختن ملک را برای شما بگیم. زمانی که می خواهید ملکی را بفروشید باید یکسری موضوعات مانند انتظار کشیدن در فروش و از شر دلالان خلاص شدن و … را در نظر داشته باشید . تا بتوانید ملک خود را با قیمت مناسب بفروشید. در ادامه با توضیحات بیشتر همراه ما باشید.

در فروختن ملک انتظار بکشید تا هزینه بازسازی کاملا بازگردد

در رابطه با فروختن املاک می بایست این موضوع اصلی را بخاطر داشته باشید که در بسیاری موردها مشتریان بالاتر از نرخ بازار املاک منطقه برای خرید ملک هزینه نمی کند و این موضوعی کاملا مشخص شده می باشد، سپس خریدار بابت هزینه هایی که شما در ملکتان داشته اید به شما پول نخواهد داد یعنی شما نمی توانید هزینه هایی که برای ساخت و ساز و نوسازی ملک کرده اید را به قیمت ملک بیفزایید،بنابر این این مورد را در نظر بگیرید که اجرای هزینه های بالا بابت ساخت و ساز خانه امکان دارد به ضرر شما باشد می بایست درست تصمیم بگیرید،چنان چه می خواهید با ایجاد تغییر در ملک خود خریداران خود را زیادتر کنید می بایست در نظر داشته باشید که با اندک تغییراتی در ظاهر خانه می توانید صد در صد هزینه هایتان را جبران نمایید. برای مثال با تغییر در ساخت و ساز در آشپزخانه می توانید 80 ٪ هزینه هایتان را برگردانید و فروش خوبی داشته باشید.

فروختن ملک همسایه شما با قیمت زیاد دلیل بر فروختن ملک شما با قیمتی زیاد نیست

نکات مهم در مورد فروختن ملکاحتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که صاحب خانه هایی را دیده اید که گفته اند علت اینکه خانه همسایه آن ها به قیمت یک میلیارد به فروش رسیده خانه آن ها هم می بایست به همین قیمت فروخته شود، چرا که آن ها ملک خود را بسیار دوست دارند و در آن احساس آرامش می کنند،می بایست این مورد را در نظر داشته باشید که همسایه آن ها تغییرات مورد نیاز در خانه خود را انجام داده برای مثال آشپزخانه آن ها کاملا نوسازی شده و موجب شده تفاوت بسیاری با ملک همسایه های خود داشته باشد و بقولی مشتری پسند از دیگر املاک است،قطعا خریدار زمانی که از این 2 مورد ملک بازدید کند از خانه ای که کابینت های تازه و قشنگی دارد و نوسازی گردیده زیادتر مورد بازدید قرار می گیرد تا ملکی قدیمی.در بسیاری مورد ها وابستگی های عاطفی که اشخاص به خانه هایشان دارند موجب شده که نتوانند در مورد فروختن آن منطقی فکر کنند.

از شر دوستان دلالتان خلاص شوید

سومین موردی که می خواهیم به آن بپردازیم این است که خودتان را از شر دوستان دلالی که دارید خلاص کنید، شاید یکی از دوستان صمیمی شما که با او رابطه نزدیکی دارید دارای پروانه املاک و مستغلات باشد و گاهی اوغات در زمینه املاک نیز فعالیت داشته باشد بطور مثال خانه پدری خود را فروخته باشد و به یکی از همکارانش کمک کرده باشد تا از شهری به شهر دیگر نقل مکان کند اما باید در نظر داشته باشید که این موارد بطور کلی نمیتواند ملاک خوبی باشد تا شما این کار یعنی فروش املاک خود را به او بسپارید،شاید با خودتان فکر کنید که او دوست من است و امکان ندارد باعث متضرر شدن من شود اما باید بدانید که امکان دارد این فرد به روش های زیادی باعث شود شما ضرر کنید و نتوانید ملک خود را با موفقیت بفروش برسانید،پس برای اینکه این اتفاق برایتان نیفتد بهتر است هر چه سریعتر یک مشاور املاک حرفه ای را پیدا کنید و اجازه دهید که ملکتان را با بهترین قیمت بفروش برساند.

مطلب مرتبط:

شرایط لازم برای خرید ملک در ترکیه

قوانین و مقرراتی که پیش از خرید و فروش ملک باید آگاه باشید

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.

کانال تلگرام اسکان ملک