نکات مهم برای فروش مسکن

نکات مهم برای فروش مسکن

در این مطلب می خواهیم در مورد نکات مهم برای فروش مسکن توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . اگر شما جز افرادی هستید که می خواهید خانه خودتان را سریع به فروش برسانید می توانید با توجه به نکاتی که در پایین ذکر کردیم ملک خود را به راحتی بفروشید . در ادامه با ما همراه باشید.

می دانم که مشکلاتی که موقع فروش یک ملک برایتان ایجاد می شود، دشوار است. ولی بهتر است امروز به این موضوع فکر کنید تا موقع فروش آپارتمان در اندیشه یا سراسر کشور با مشکلات کمتری رو به رو شوید. نکته هایی که بیان می کنیم در مورد اداره کردن مشکلات و موانع رو به رو در فروش آپارتمان و بهترین راه برای کنار کشیدن این مشکلات می باشد. انتظار نداشته باشید هزینه بازسازی خانه به شکل کامل بازگردانده شود.می بایست به این آگاه باشید که یک خریدار فقط تا سقف قیمت بازار املاک و مستغلات محلی برای خرید خانه هزینه می کند نه به ازای آن چه که شما خرج کرده اید. در واقع ، شما نمی توانید هزینه های نوسازی خانه را به قیمت فروش آن بیفزایید. متاسفانه با صرف هزینه های بالا برای بازسازی خانه، با خطر از دست دادن پولی که سرمایه گذاری نموده اید مواجه خواهید شد، پس عاقلانه انتخاب نمایید.
چنان چه تمایل دارید با ایجاد تغییرات مشتریان زیادتری برای خانه خود پیدا نمایید می بایست توجه داشته باشید که با چند تغییر در نمای خانه بیشتر از ۱۰۰ ٪ هزینه هایتان جبران خواهد شد. بطور مثال با یک نوسازی جزئی آشپزخانه تقریباً می توانید۸۰ ٪ هزینه های خود را بازگردانید که البته این موضوع به منطقه ای که در آن زندگی می کنید هم بستگی دارد. با این حال یک آشپزخانه نوسازی شده  حتماً می توان خریداران زیاتری را جذب خود نماید. همچنین اینکه چنان چه شما درب خانه خود را با یک درب فولادی تازه جایگزین نمایید، می توانید به بازگشت۱۱۰ ٪ هزینه های خود امیدوار باشید.
نکات مهم برای فروش مسکن

فروختن خانه همسایه‌هایتان با قیمت زیاد، علت فروش خانه شما به همان قیمت نیست

بارها صاحب خانه هایی را دیده ام که گفته اند چون خانه همسایشان، یک میلیارد تومان فروخته شده است خانه آن ها هم می بایست به این قیمت به فروش برسد، چرا که عاشق این خانه می باشند و ۱۵ سال در آن زندگی کرده اند. ولی اکثر آن ها نمی دانند که آشپزخانه همسایه شان کاملا جدید سازی شده است. آیا آن ها پیش خود فکر می کنند که یک خریدار حاضر است به همان اندازه برای یک آشپزخانه قدیمی با کابینت های رنگ و رو رفته هزینه کند؟ مطمئنم که شما خود جواب این پرسش را می دانید.که  به شکل عادی مسائل عاطفی نمی گذارد تصمیمتان را برای ملکی که می خواهید آن را برای فروش قرار بدید درست بگیرید. شما می بایست کلاً به توصیه های مشاور املاک خود اعتماد کنید.

از دست دوستان دلال خود را  آزاد کنید

به احتمال زیاد یکی از دوستانتان پروانه املاک و مستغلات داشته باشد و معاملات مسکن هم انجام داده است. مثلاً ملک مادرش که سال قبل فوت کرده بود را به فروش رسانده و به پسر عمویش که از شهری به شهر دیگر رفته کمک کرده . ولی این ها ملاک نیست چون که واقعا از این موردها، شما به یاد نمی آورید که او برای بار آخر کی خانه دیگری را فروخته است.

مطلب مرتبط:
نکته های مهم موقع خرید ملک برای جلو گیری از کلاهبرداری
نکاتی مهم حقوقی در مورد فروش و یا خرید ملک

خرید اپارتمان در اندیشه

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.