چند نکته مهم در فروش خانه

چند نکته مهم در خرید خانه

در این مطلب می خواهیم در مورد چند نکته مهم در خرید خانه توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. احتمالا الان در شرف این هستید که می خواهید خانه خود را بفروشید و می خواهید منزلتان در کوتاه ترین زمان ممکن به فروش برود و یا با قیمت بالایی آن را بفروشید ، ما در این نکات بسیار مهمی در این زمینه برای شما آماده کرده ایم که می توانید با رعایت کردن این نکات به آن نتیجه ای که می خواهید برسید. پس تا انتهای این مطلب با این نکات همراه ما باشید.

برداشتن  پارکینگ یک اشتباه بزرگ است

شما می خواهید تا پارکینگ خود را برای کارهای دیگری آماده کنید. این را می بایست در نظر داشته باشید که بسیاری از خریداران ملک، به پارکینگ فکر می کنند. چنان چه تمایل دارید پارکینگ خود را به برای فروش قرار دهید، پس این را باید در نظر داشته باشید که خریدار مناسب شما به سادگی پیدا نخواهد شد.

قیمت خانه فقط با محاسبه مساحت تعیین نمی گردد

متاسفانه شما تنها نیستید، بسیاری از افرادی دیگر، از جمله مشاوران املاک، قیمت خانه را فقط با در نظر داشتن مساحت آن محاسبه می کنند. ولی قیمت خانه خیلی زیادتر از ارزش مساحت آن است. قیمت یک خانه به نداشتن یا داشتن امکانات جانبی، خوب یا بد بودن منطقه و خیلی عامل های دیگر که می بایست در مشخص کردن قیمت خانه در نظر گرفته شوند، بستگی دارد. حالا که حس می کنید چیزی در گلویتان گیر کرده است به دلیل اینکه از این موضوع خبر نداشتید، تحت هر شرایطی اطمینان داشته باشید که مشاور املاک شما قیمت خانه را تنها بر حسب مساحت مشخص نکند. البته یکی از علت های عمده این مساله عدم مراجعه به مشاور املاک می باشد.

چند نکته مهم در خرید خانه

ارتباط وام مسکن برای مشتری و فروختن خانه شما

چنان چه آپارتمان شما وام مسکن دارد می توانید آن را به مشتری انتقال دهید ولی نکته اصلی این است که بدانیم مشتری شرایط پرداخت وام را دارد. از این رو پیش از هر کاری بهتر است در این زمینه استعلام های لازم را بگیرید و بدانید که آیا وام دهنده با این انتقال موافقت می کند یا نه.

احتمال دارد از موقع فروش خانه تا خرید خانه جدیدتان زمان زیادی طول بکشد

این امکان وجود دارد که دقیقا بعد از فروختن بتوانید خانه دیگری خریداری کنید ولی احتمال آن 100 ٪ نیست. در این صورت یک چالش پیش روی شما می باشد و نمی توانید به خانه جدیدتان نقل مکان کنید. بنا بر این بهتر است از قبل چنین رخدادهایی را پیش بینی نمایید تا در زمان وقوع سرگیجه نگیرید. احتمال دارد مجبور باشید وسیله های خود را برای زمان اندکی در یک انبار قرار دهید و خود در یک مکان اجاره ای کوتاه مدت و یا در کنار دوستان و اقوام خود بمانید. مناسب ترین حالت این است که زمان چنین موردی را پیش بینی کنید.

احتمال دارد ملک شما هیچوقت فروخته نشود و از لیست فروش بیرون آید

شما به طور کلی خود را از نظر جسمی و روحی آماده کردید تا بتوانید به خوبی خانه تان را بفروشید. مشتری های خانه را تحمل کردید، انتظار کشیدید و در پایان هیچ چیز دستتان را نمی گیرد. هیچکس تمایلی به خرید ملک شما ندارد. چنان چه ملک شما از لیست خرید بیرون بیاید سرخوردگی بالایی به همراه خواهد آورد بنابر این بهتر است این اتفاق رخ ندهد.

مطالب مرتبط:

خرید آپارتمان در اندیشه

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.

کانال تلگرام اسکان ملک