چند اشتباه رایج که در خرید ملک صورت می گیرد

چند اشتباه رایج که در خرید ملک صورت می گیرد

در این مطلب می خواهیم در مورد چند اشتباه رایج که در خرید ملک صورت می گیرد برای شما توضیحاتی را ارائه کنیم. بعضی از افراد هستند که زمانی که می خواهند زمینی را خریداری کنند و یکسری نکات را در نظر نمی گیرند یا بدون هیچ اطلاعی اقدام به خرید آپارتمان در اندیشه یا خارج از اندیشه می زنند، از این رو باعث می شود در دام بعضی از سود جویان بیفتند. در ادامه با توضیحات بیشتر همراه ما باشید.

۸ اشتباه رایج در خرید ملک

اشتباه اول :

بعضی از خریداران بدون آگاهی از قیمت های آن منطقه خرید ملک را انجام می دهند و بعد از امضای کردن قرارداد به فکر استعلام قیمت از دوست و آشنا و دیگر دفتر های املاک می افتند که به این شکل حکم نوشیدن دارو بعد از مرگ سهراب است.

اشتباه دوم :

خریدن بدون امکانات، مثل خرید ماشین تصادفی است. بسیاری از مشتریان ملک از ترس دوری تورم ، شروع به خریدن ملک طبقه چهارم و بدون پارکینگ ، امکانات از جمله آسانسور و بازرسی نکردن فضای پیرامونی و محلی می کنند. در پایان زیر قیمتی که در اول خریده اند اقدام به فروختن ملک خود می کنند.

چند اشتباه رایج که در خرید ملک صورت می گیرداشتباه سوم :

قبل خریدن اطمینان حاصل کنید، زمانی که اسم قبل خرید ملک می آید بسیاری از مشتریان ملک وسوسه می شوند که قطعاً راهی برای سرمایه گذاری پیدا نموده اند، اما این گونه فکر کردن در بسیرای موقع ها به علت فرار سازنده از ساخت و مصالح نامرغوب و فروختن به چند فرد اشتباه از آب در می آید و می تواند سرمایه شما را از بین ببرد. موقع فروختن آپارتمان خریداری شده به چند شخص ، دادگاه حق را به فردی خواهد داد که زودتر خرید ملک را انجام داده و به شما توصیه می کنیم سراغ سازنده ای که از او شناختی ندارید نروید و تجربه ثابت کرده سازنده ای که سرمایه مورد نیاز برای ساخت داشته باشد حداقل تا پیش از پایان سفت کاری (اتمام سفید کاری) هیچوقت اقدام به پیش فروش نمی کند.

اشتباه چهارم :

پس از خرید ملک کلنگی پیش از هر کاری از مشتری تقاضای پایانکار جدید کنید به علت این که در بسیاری از موقع ها متراژ نوشته شده در سند برای مثال ۱۷۰ متر می باشد که شما مبلغ ثمن معامله را بر حسب این متراژ پرداخت نموده اید و با پایانکار گذشته شروع به تنظیم سند قطعی خواهید کرد و پس از گذشت زمانی به شهرداری مراجعه می کنید برای دریافت جواز ساخت و یا حتی پایانکار تازه و مامور بازدید شهرداری پس از متراژ دقیق به شما اعلام می کند متراژ پایین تر از سند می باشد و می بایست  به اداره ثبت مراجعه کنید و همان زمان هست که شما مشاده می کنید متراژ ملک پایین تر حد تعیین شده در سند است و در محاسبات خود اشتباه بزرگی کرده اید . بنا بر این راه حل این هست یا در قرار داد اضافه و کم متراژ بعد از دریافت پایانکار قید گردد و بعد از دریافت پایانکار تازه اقدام به تنظیم سند کند.

اشتباه پنجم :

هیچگونه قراردادی را بدون مطالعه امضاء نکنید که مثل مشتی می ماند که بعد از دعوا یا یادتان خواهد افتاد. قطعاً پیش از امضاء قرارداد برای حفظ سرمایه خود زمان بگذارید و قرارداد را به شکل کامل مطالعه کنید و بعد امضاء نمایید.

مطلب مرتبط:

نکته های اساسی و مهم حقوقی در خرید و فروش املاک

ممنوع کردن گواهی سپرده در مقابل خرید املاک

دیدگاهتان را بنویسیدتمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است.